O projekcie

Klient: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Data realizacji: styczeń – luty 2023

Branża: Publiczne pogotowie ratunkowe

Lokacja: Szczecin, Polska

Moje zadanie

Za zadanie otrzymałem kompleksowe przygotowanie strony dla szczecińskiego WSPR zgodnej z WCAG na poziomie AA. Moim założeniem było stworzenie nowocześnie wyglądającej strony, która zachowuje przy tym zgodność z WCAG i nie traci na walorach estetycznych.

Moja praca obejmowała rozplanowanie architektury informacji oraz elementów nawigacyjnych, projektu layoutu oraz prace programistyczne związane z utworzeniem i dostępnością strony.

Efektem finalnym jest nowoczesna strona internetowa, która spełnia 36 z 38 kryteriów sukcesów WCAG A/AA, a dwa brakujące kryteria wynikają z treści.

Proces realizacji

  1. Rozmowy i konsultacje
  2. Opracowanie architektury i struktury treści oraz stron
  3. Zaprojektowanie strony (web design)
  4. Prace programistyczne (web development)
  5. Konsultacje i testy z testerem z grupy narażonej na wykluczenie cyfrowe
  6. Poprawa wydajności oraz testy poprawności wyświetlania
  7. Przeniesienie treści z doczasowej strony
  8. Druga tura testów z testerem
  9. Prace końcowe, sporządzenie deklaracji dostępności i uruchomienie oraz konfiguracja zabezpieczeń

Rozwiązania przygotowane pod kątem dostępności

Przy projektach z WCAG również dużą uwagę należy zwracać myślenie projektowe, dlatego warto wspomnieć o rozwiązaniach, które wdrożyłem na stronie i stanowią one ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach.

Skiplinki są jedną ze standardowych form poruszania się na stronie opartej o standard WCAG, dlatego przygotowałem szybki powrót do skiplinków po zakończeniu przeglądania głównej treści strony.

Największe wyzwanie

Największym wyzwaniem było przygotowanie podstrony z duża ilością danych kontaktowych wszystkich filii oraz działów WSPR.

Zastosowałem tutaj rozwiązanie listingu z opcją dynamicznego filtrowana tabeli wyświetlająca dane kontaktowe filii. Tabela przygotowana jest pod czytniki ekranowe, które informują o ilości wyników wyszukiwania.

wisedigital projektowanie www

Zainteresowała Cię oferta?

Napisz maila lub zadzwoń